🇺🇸English 🇺🇦Українською 🇵🇱Polski

Loca Deserta (Dzikie Pole)

Co to jest

Interaktywna fikcja. Ta gra pozwala zanurzyć się w heroicznej epoce w XVII wieku, która odbyła się w południowej części Ukrainy, w Loca Deserta. Nie tylko czytasz historię, ale możesz wybrać, jak dalej będzie postępować! W zależności od wyboru możesz uzyskać zupełnie inne wydarzenia, spotkania. Albo możesz nawet umrzeć.

O książce

Na początku XVII wieku dochodzi do konfrontacji Imperium Osmańskiego i Wspólnoty Narodów. Podczas ciężkiej klęski w bitwie Cetzer wielu szlachciców, kozaków i rybaków zostało schwytanych lub schwytanych przez Turków i Tatarów. Od czytelnika tej interaktywnej opowieści zależy, jak los młodego Kozaka, który rozpaczliwie próbuje uciec z niewoli tatarskiej, udaje się do Dzikiego Pola. Aby przetrwać w stepie, uniknąć zemsty tatarskiej, polegać na zaufaniu pielęgniarek kozackich i powrócić do domu - równie trudne testy. Nadchodzi jednak czas decydującej bitwy, która zmieni bieg historii. Czy bohater będzie mógł wziąć w niej udział i nie zginąć, a w jaki sposób pójdzie na własne życie - tylko ty możesz odpowiedzieć na te pytania.

** Gra będzie dostępna w językach ukraińskim, angielskim i polskim **

Gra jest dostępna w Google Play Store ta Apple App Store:

Download from Google Play

Download from App Store

Kilka obrazów z gry:

Kim jesteśmy

Produkt został opracowany przez Dmytro Gladkyi i Boytsov Kostyantin

Jak możemy pomóc?

Jeśli możesz zrobić takie szkice:

i chcesz pomóc, napisz e-mail na adres gladimdim@gmail.com

Gdzie kupić miniatury?

Planujemy wydrukować 3D głównych bohaterów tej książki. Bądźcie czujni.

View this post on Instagram

[ENG/PL versions below] Козаки використовували моноксили (довбані човни) для подорожей по річках та промислу. Такі човни і досі зустрічаються на річці Десна та інших не широких річках. Зображені човни брали участь у водному походу ВІК "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського київського реєстрового козацького полку" по річці Удай. Boats made from a solid trunk of a tree were used by cossacks for traveling and for hunting/fishing. Such kind of boats can be still found on a small narrow rivers. The depicted boats took part in the water campaign of the #LivingHistory club "Kurin of the Pechersk hundreds of the Opanas of the Pridimyrskyi Kiev Registered Cossack Regiment" along the Uday River. Kozacy wykorzystywali monoxile (porąbane łodzie) do wycieczek po rzece i wędkowania. Takie łodzie nadal znajdują się na rzece Desna i innych niezbyt rozległych rzekach. Przedstawione łodzie wzięły udział w kampanii wodnej VIK „Kurin z Pecherska setki Opanów z Pridimyrskyi Kijowskiego Zarejestrowanego Pułku Kozaków” wzdłuż rzeki Uday. #boat #cossacks #ukraine #livinghistory #travel

A post shared by Loca Deserta (@locadeserta.if) on